به گزارش روابط عمومی پارک: دكتر ربیع فلاح استاندار مازندران در مراسم افتتاحیه نخستین جشنواره ملی هوایی و هوانوردی شهرستان سیمرغ بر تولید علم، توسعه کارآفرینی و مهارت‌آموزی تأکید و اظهار داشت: دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی و پژوهشی باید به‌ سوی کارآفرینی سوق داده شوند و براي توسعه همه جانبه كشور بايد به نهضت علمی، اقتصاد مقاومتی و اقتصاد دانش بنیان توجه جدي شود.
وی با بیان اینکه امروز علمی می‌خواهیم که اقتصادمحور و کاربردی باشد، افزود: جشنواره هوایی و هوانوردی یک کار جدید در مهد دلیران و بزرگانی چون شهید کشوری است که باید با عملیاتی و اقتصادی کردن رشته هوانوردی، اهداف این شهدای بزرگ را دنبال کنیم.
این مسئول با اعلام اینکه 15 درصد جمعیت استان مازندران را دانشجویان تشکیل می‌دهند، اظهار کرد: این تعداد یک شاخص توسعه یافتگی است اما باید زمینه به کار گیری این دانشجویان فراهم شود.
نماینده عالی دولت در مازندران  با بیان اینکه باید دانشگاه ها را به سمت تربیت دانشجویانی برای کمک به اقتصاد کشور سوق داده شوند، تصریح کرد: بحث پژوهش محوری در کشور شکل بگیرد و اختراعاتی که توسط پژوهشگران انجام می شود تجاری سازی شود.
وی تبدیل ایده به پدیده، تجاري سازي علم و گسترش موردتأکیدقرار داد و افزود: در این حوزه اقدامات بسیار خوبی از سوی پارک علم و فناوری مازندران در حال انجام است.
استاندار مازندران از برگزاری نخستین جشنواره هوایی و هوانوردی در سیمرغ ابراز خرسندی کرد و گفت: فعالیت‌های اقتصادی درزمینهٔ هوانوردی و هوایی می‌تواند به رونق کسب‌وکار در استان کمک کند.
فلاح جلودار به سفر ریاست جمهوری به کشورهای اروپایی اشاره و اذعان داشت: یکی از اقدامات مهم انجام‌شده در سفر رئیس‌جمهوری انعقاد قراردادهایی برای بازسازی ناوگان‌های هوایی کشور بوده است و باید به نظر بنده ناوگان هوایی بايد بازسازي و متحول شود و همه خود را برای اقدامات بزرگ پسا برجام آماده کنند.
فلاح جلودار ایام‌الله دهه فجر انقلاب اسلامی را گرامی داشت، تصریح کرد: امروز دنیا در مقابل عظمت و اقتدار نظام جمهوری اسلامی زانو زده است و توانمندی در مذاکرات همراه با دانش هسته‌ای دشمن را تسلیم حقانیت جمهوری اسلامی ایران کرد.
وی بر توسعه مراکز رشد و شرکت‌های دانش‌بنیان زمینه‌سازی برای مشارکت سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی در استان تأکید کرد و افزود: استعدادهای بی‌نظیر، توانمندی‌های بالا و نیروهای فارغ‌التحصیل  در مازندران فرصت ارزشمندی برای توسعه مهارت‌ها و کارآفرینی است.