به گزارش روابط عمومی پارک: وزير علوم، تحقيقات و فناوري، در اين آئین افتتاحیه ساختمان شماره 2 پارک علم و فناوری مازندران با اشاره به اين كه بيش از 3 ميليون و 200 هزار متر مربع فضاي آموزشي دولتي در كشور وجود دارد، اظهار داشت: حدود 2 ميليون متر مربع آن در دولت تدبير و اميد تكميل و بهره برداري شده است.
  دکتر محمد فرهادي، وزير علوم، تحقيقات و فناوري در مراسم افتتاحیه ساختمان شماره 2  پارک علم و فناوری مازندران  در ساری، گفت: در اين مكان دو محصول جديد کپسول گیاهی بیترملون کاهنده قند خون كه در اينجا كشت و توليد مي شود و مورد تاييد وزارت بهداشت قرار گرفته است و کودهای تلفیقی و ترکبلی عالی و زیستی رونمايي شد.  
 وزير علوم، تحقيقات و فناوري  پارك علم و فناوری مازندران را مكان مناسبي براي انجام تحقيقات و پژوهش هاي حوزه كشاورزي و منابع طبيعي دانست و افزود: در اين پارك شركت هاي دانش بنيان مستقر هستند و دانشجوياني كه در مراكز رشد كار كردند، پايان نامه هايشان را در زمينه توليد و بهينه كردن محصولات در اين مكان تكميل مي نمايند.
 دکتر فرهادي با اشاره به اين كه ايران رتبه نخست علم و فناوري منطقه را داراست و در بين 25 كشور پيشرفته دنيا در رشد علمي و توليدات علمي حائز رتبه نخست است، تصريح كرد: جهت گيري هاي اموزشي ما بيشتر به سمت كارآفريني است.
 وزير علوم، تحقيقات و فناوري با اشاره به اين كه دانشگاه، مراكز رشد، پارك علم و فناوري و مراكز مهارت آموزي بصورت يك زنجيره هستند، خاطر نشان ساخت: امروز به سمتي حركت مي كنيم كه رساله هاي دوره هاي تحصيلات تكميلي بيشتر كاربردي باشد و عمدتا موضوعات پايان نامه ها از سوي دستگاه هاي اجرايي پيشنهاد مي شود و نهايتا حاصل كار بصورت پروژه در اختيار دستگاه ها قرار مي گيرد.
 وي از رونمايي سامانه ای با عنوان ساعت در هفته گذشته خبر داد و تصريح كرد: در اين سامانه دستگاه هاي اجرايي، نيازهاي پژوهشي خود را و پژوهشگران توانمندي هاي خود را عرضه مي نمايند و اين سامانه فرصت خوبي براي تعامل دو طرف است.
 دکتر فرهادي، با اشاره به اين كه بيش از 3 ميليون و 200 هزار متر مربع فضاي  آموزشي دولتي در كشور وجود دارد، اظهار داشت: حدود 2 ميليون متر مربع آن در دولت تدبير و اميد تكميل و بهره برداري شده است.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید