تاریخ شمسی: 1401/09/09

عضویت در خبرنامه پارک

 
لینکداین پارک مازندران
تلگرام پارک مازندران
گوگل پلاس پارک مازندران
تویتر پارک مازندران
فیسبوک پارک مازندران
اینستاگرام پارک مازندران

پیام رئیس پارک علم و فناوری مازندران

  استان مازندران به عنوان یکی از استان های مهم در حوزه تولید علم و دانش در کشور مطرح می باشد.
 این استان از ظرفیت های بالایی در آموزش و پژوهش و وجود نخبگان و فناوران جوان برخوردار می باشد. جوانان مازندرانی در طی چند سال گذشته موفق به کسب مقام های دوم یا سوم قبولی در دانشگاه و برترین های کنکور سراسری در رتبه های زیر هزار در کشور شده اند.
 هم چنین فعالیت بیش از 140 دانشگاه و موسسه و مرکز آموزش عالی و خیل عظیم جمعیت دانشجویی جوان و فعال و ظرفیت های طبیعی و بالقوه سرمایه گذاری از جمله دریا، جنگل، رودخانه ها، معادن، گیاهان دارویی، گردشگری همه و همه عزم جدی مسئولین ملی و استانی را در جهت ایجاد زیر ساخت های لازم، توسعه فناوری و فعالیت های دانش بنیان و به تبع آن اشتغال زایی می طلبد. وجود مراکز رشد فناوری متعدد و پارک علم و فناوری در استان مازندران توانسته تا حد زیادی فرهنگ تجاری سازی و گفتمان ارزشمند دانش بنیانی را در بین مخترعین و مبتکرین بومی ترویج نماید و زمینه ساز رشد فعالیت های اقتصادی دانش بنیان شود. 
لیکن تعداد کثیری از طرح ها علی رغم اینکه آماده تجاری سازی هستند به دلیل عدم وجود زیر ساخت های اصلی پارکی که از همه مهمتر زمین پردیس پارک برای ایجاد کارگاهها و فضاهای تولیدی دانش بنیان می باشد در مرحله تولید نیمه انبوه باقی مانده اند. امید است در سایه توجهات حضرت حق و تدبیر کارآمد دولت تدبیر و امید موضوع واگذاری زمین برای پارک علم و فناوری استان مازندران در اولین فرصت تامین شود تا فناوران استان با امید و انگیزه بیشتر، در بستری تسهیل شده به انجام فعالیت های اقتصادی دانش بنیان بپردازند.

دکتر قربنعلی نعمت زاده
رییس پارک علم و فناوری استان مازندران