تاریخ شمسی: 1399/03/16

عضویت در خبرنامه پارک

 
لینکداین پارک مازندران
تلگرام پارک مازندران
گوگل پلاس پارک مازندران
تویتر پارک مازندران
فیسبوک پارک مازندران
صفحه اصلی » اخبار
راه‌اندازی سامانه «بینج‌بار» برای خرید برنج اصیل مازندران در اقصی نقاط کشور
» تاریخ انتشار: 14:29:22 1398/2/10
به گزارش روابط عمومی پارک علم وفناوری مازندران، این سامانه که  "بینج بار"  نام دارد با هدف افزایش رونق اقتصادی کشت و کار برنج برای کشاورزان و حذف واسطه‌ها طراحی شده و به آدرس اینترنتی  www.binjbar.com" " قابل دسترسی است.

این سامانه را یکی از واحدهای فناور مستقر در پارک علم وفناوری مازندران طراحی کرده است تا از این پس کشاورزان برنج کار به صورت مستقیم با خریداران در سراسر کشور و حتی خارج از کشور ارتباط گرفته و دسترنج‌شان را با حذف دلالان و واسطه‌ها به فروش برسانند.

استان مازندران با تولید سالانه بیش از یک میلیون تن برنج سفید در ارقام مختلف رتبه نخست را دارد و 42 درصد نیاز کشور را به این محصول تامین می کند.

رضایی مدیر استارتاپ بینج بار اعلام کرده که این سامانه را با هدف عرضه مستقیم برنج از شالیزار به مصرف کننده اصلی، دستیابی کشاورزان به سود اصلی فروش برنج و جلوگیری از هرگونه دخل و تصرف در محصول تولیدی توسط دلالان و واسطه‌ها راه‌اندازی کرده‌اند.

در سامانه بینج بار تمامی انواع برنج توسط خود کشاورز و بدون واسطه به دست مصرف کننده خواهد رسید. این سامانه مبتنی بر تضمین کیفیت محصول است و کارشناسانی با همکاری پژوهشکده برنج قبل از قرار دادن محصول در سامانه از آنها نمونه‌گیری می‌کنند و آزمایشات لازم برای راستی آزمایی انجام می‌شود و در صورت تایید در سامانه قرار می‌گیرد.

همچنین قبل از ارسال برنج به مصرف‌کننده نیز یک بار دیگر کارشناسان از محصول نمونه‌گیری می‌کنند تا نسبت به اصالت محصول ارسالی برای فروشنده اطمینان حاصل کنند.
مدیر استارتاپ بینج بار گفت: با هدف و افزایش بهره‌وری سطح زیر کشت برنج منطقه‌ای و همچنین کاهش مصرف سموم و کودهای شیمیایی، پشتیبانی و آموزش کشاورزان عضو سامانه را نیز انجام خواهند داد و برای این منظور کارشناسان در تمامی مراحل کشت به صورت هفتگی با کشاورزان ارتباط داشته و نکات فنی و تخصصی لازم را به آنها انتقال خواهند داد.

» تصاویر بیشتر :