تاریخ شمسی: 1397/10/29

عضویت در خبرنامه پارک

 
لینکداین پارک مازندران
تلگرام پارک مازندران
گوگل پلاس پارک مازندران
تویتر پارک مازندران
فیسبوک پارک مازندران
صفحه اصلی » اخبار
رئیس پارک علم و فناوری مازندران خبر داد؛ راه‌اندازی صندوق پژوهش و فناوری در مازندران
» تاریخ انتشار: 8:38:16 1397/1/28

رئیس پارک علم و فناوری مازندران از راه‌اندازی صندوق پژوهش و فناوری در این استان خبر داد و گفت: سرمایه اولیه این صندوق، 30 میلیارد ریال است.به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری مازندران دکتر علی معتمدزادگان  اظهار کرد: صندوق پژوهش و فناوری در برخی از استان‌ها راه‌اندازی شده بود و مازندران نیز باتوجه به قابلیت‌های فراوانی که در بخش تأسیس شرکت‌های دانش‌بنیان دارد، لذا این صندوق را تأسیس کرده است.


وی با بیان اینکه صندوق پژوهش و فناوری کارکردهای مهمی دارد، افزود: یکی از مهم‌ترین کارکردهای این صندوق تکمیل زنجیره ایده تا بازار است که در این مسیر از ابزارهای جدید تأمین مالی بهره‌گیری می‌شود.

رئیس پارک علم و فناوری مازندران  تصریح کرد: کمک به جایگزینی هزینه‌های بالای تحقیق و توسعه نیاز به هزینه‌ها و گاه ریسک‌پذیر زیادی دارد که صندوق می‌تواند در این زمینه به صاحبان ایده و شرکت‌های دانش‌بنیان کمک کند.

این مسؤول اظهار کرد: صندوق پژوهش و فناوری در پرداخت خدمات مالی در مقایسه با بانک‌ها یا سایر مؤسسات مالی و اعتباری نگاه تسهیل‌گرانه و بدون در نظر گرفتن محدودیت‌های مالی را دارد.

معتمدزادگان ادامه داد: صندوق‌های پژوهش و فناوری از مالیات و عوارض ارزش افزوده معاف هستند.

وی در پایان گفت: صندوق پژوهش و فناوری مازندران با سرمایه 30 میلیارد ریال و با مشارکت سهم 49 درصدی سازمان‌های دولتی و سهم 51 درصدی بخش خصوصی راه‌اندازی شده است.

» تصاویر بیشتر :