تاریخ شمسی: 1398/01/03

عضویت در خبرنامه پارک

 
لینکداین پارک مازندران
تلگرام پارک مازندران
گوگل پلاس پارک مازندران
تویتر پارک مازندران
فیسبوک پارک مازندران
صفحه اصلی » اخبار
رئیس پارک علم و فناوری مازندران در دفتر ایسنا؛ بیش از 100 شرکت دانش بنیان در مازندران وجود دارد
» تاریخ انتشار: 9:21:25 1397/3/12
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری مازندران و به نقل از خبرگزاری ایسنا، دکترعلی معتمدزادگان اظهار کرد: مجموعه پارک علم و فناوری به صورت حرفه ای و با توسعه نوآوری و انجام کارهای دانش بنیان در حال فعالیت است.
وی خاطرنشان کرد: ارائه روشی برای توسعه شرکت های دارای تکنولوژی بالا و خدمات دهی به آنان و همچنین افزایش سهم محصولات با فناوری بالا از اهدافی است که در مدیریت پارک علم و فناوری دنبال می شود.
رئیس پارک علم و فناوری مازندران با اشاره به اینکه نوآوری و فعالیت های تحقیق و توسعه در اولویت قرار دارد، تصریح کرد: شرکت هایی که دارای نوآوری و خلاقیت باشند از حمایت های پارک علم و فناوری برخوردار می شوند.
معتمدزادگان افزود: پارک علم و فناوری ایده های قابل تجاری سازی را حمایت می کند و محصول  فکر را در شرکت های بزرگ و کوچک به کار می گیرد.
وی یادآور شد: شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری از میزها و مکان های کوچک کار خود را آغاز و با جریان سازی در سطح جامعه، با ارائه  محصول و خدمات نوین  مراحل رشد را طی می کنند.
رئیس پارک علم و فناوری مازندران یادآور شد: تمام واحدهایی مستقر در پارک علم و فناوری به عنوان واحدهای فناور معرفی و شرکت هایی که در سامانه دانش بنیان تایید شده اند به عنوان شرکت های دانش بنیان تعریف می شوند.
وی اظهار کرد: در مازندران 120 واحد و شرکت فناور در پارک علم و فناوری در حال فعالیت می باشند و با توجه به اینکه کیفیت برای ما از ارزش بالایی برخوردار است، سالانه شاهد 10 درصد ریزش و 20 درصد رویش  هستیم.
رئیس پارک علم و فناوری مازندران خاطرنشان کرد: بیش از 100 شرکت دانش بنیان در مازندران وجود دارد که بیش از یک سوم در پارک علم و فناوری مستقر هستند.
معتمدزادگان با بیان اینکه باورها می تواند نقش اساسی در حرکت یک جامعه داشته باشد، تصریح کرد: اتفاق های بزرگ با باورها شکل می گیرد و اگر ما باور داشته باشیم که باید بر توان خود تکیه کنیم و بر توانمندی شرکت های داخلی ایمان بیاوریم، می توانیم مسیر رشد را توسعه دهیم.
وی با انتقاد از برخی مدیران که در مسیر رشد شرکت های دانش بنیان و فناور همراهی لازم را ندارند، گفت: متاسفانه برخی از مدیران در حالی که می توانند با یک دستور مدیریتی به شرکت دانش بنیان کمک کنند اما از این کار سرباز می زنند و همین امر موجب می شود تا این شرکت ها فعالیت خود را در استان ادامه ندهند.
رئیس پارک علم و فناوری مازندران یادآور شد: شرکت های تولید کننده باید در زمینه کیفیت، ضمانت پس از فروش و قیمت ها اصول حرفه ای را در نظر بگیرند تا خریدار به سمت کالاهای خارجی سوق پیدا نکنند.
وی تصریح کرد: پارک های علم و فناوری در کشور می توانند در سال های آینده از مجموعه های کوچک به یک شهر  تبدیل شوند و اگر چنین چیزی رخ دهد، افرادی زیادی با فکرهای بکر موجبات پیشرفت جامعه را رقم خواهند زد.

» تصاویر بیشتر :